دبیرستان غیردولتی روح الله واقعا در تهران و در منطقه 10 خیابان جمهوری اسلامی ایران می باشد و نوع این مدرسه متوسطه اول است.

در این مطلب قصد دارم مزایا و معایب این دبیرستان را برای شما بیان کنم تا برای انتخاب مدرسه تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

نکته اولی که میخواهم برایتان بگویم این است که در زمان ثبت نام به اسم غیر دولتی بودن این مدرسه توجه نکنید و این را بدانید که یک مدرسه دولتی، امکانات بیشتر و مدرن تری نسبت به این مدرسه غیر دولتی دارد.

اکنون میخواهم مزایا و معایب این دبیرستان را برای شما بیان کنم و در آخر درباره هر کدام از آنها توضیح بدم.

مزایا:

● تدریس خوب معلمین

● سطح بالای درس دادن معلمان

● رفتار خوب ناظمان و معلمین

● دانش آموزان با ادب تر نسبت به مدارس دولتی

● اهمیت به مراسمات دینی مانند زیارت عاشورا و ایام ماه رمضان

● تاکید بر درس خواندن و داشتن کتاب به دست در ایام امتحانات و زمان زنگ های تفریح

● پرسش درس در سر صف توسط مدیر مدرسه

● تلفن زدن مدیر مدرسه به دانش آموزان برای پرسش درس

● داشتن میز پینگ پونگ و فوتبال دستی

معایب:

● ساختمان بسیار قدیمی و فرسوده

● کلاس های کوچک و قدیمی و هوای نفسگیر

● میز و نیمکت های قدیمی و اکثرا خراب

● حیاط کوچک و نداشتن جایی برای نشستن بر روی آن و مجبوری برای نشستن بر روی زمین

● تخته ها و ماژیک های خراب و نداشتن تخته پاک کن

● ریزش گچ سقف ها در هنگام آمدن باران و ایجاد خطر جانی برای دانش آموزان و ساختمان مدرسه

● داشتن دروازه های کوچک برای ورزش به دلیل کم بودن فضای حیاط مدرسه

● سختگیری بر داشتن ادب در مدرسه

● دانش آموزانی که ذهن بچه های مهدکودک را دارند(بعضی هایشان و تعداد کمی نیستند)

● نداشتن سرویس بهداشتی های مناسب و آلودگی و نداشتن درب برای آنها

● نداشتن تهویه مناسب برای راهرو ها و کلاس ها

● نداشتن ویدیو پروژکتور

خب 

اینها مزایا و معایب این دبیرستان بودند که الان میخواهم همه آنها را برایتان توضیح دهم.

طبق چیزی برای معایب گفتم، ساختمان این مدرسه خیلی قدیمی است و اگر چراغی روشن نباشد شبیه ساختمان متروکه ای میباشد.

در کلاسی که من بودم، یکبار باران آمد و سقف کلاس ما دچار ریزش گچ شد و آب تمام کلاس را گرفت و این نشان از قدیمی بودن ساختمان مدرسه میکند و در انتهای سال هم که کلاسمان را تغییر داده بودند به طبقه پایین، بازهم با بارش باران گچ سقف های آن ریخت.

تهویه نامناسب یکی دیگر از معایب این دبیرستان است که در روزهای گرم سال، واقعا تحمل ناپذیر است و کلاس هایی که پنکه یا کولر خراب دارند، دچار گرما شدید در کلاسها میشوند.

فقط یکی از کلاس های این مدرسه پنچره ای رو به آسمان دارد و نور خورشید آنجا را روشن میکند و به بقیه کلاس ها نوری نمیرسد.

اما اگر بخواهیم همه اینها را کنار بگذاریم، معلمان و شیوه تدریس و پافشاری بر روی درس خواندن و کسب علم واقعا مزیتی است که این دبیرستان را بر عیب هایش برتری میدهد.

در ایام امتحانات، برای رفتن به حیاط و زنگ تفریح باید کتاب درسی دستمان باشد و مطالعه کنیم که این واقعا ویژگی خوبی است.

معلمان بسیار خوب و خوش اخلاقی در این مدرسه هستند که از نظر داشتن علم بیشتر از کتاب درسی، واقعا برتر هستند نسبت به دیگر مدارس این منطقه.

یکی دیگر از خوبی های این مدرسه، خرید کتاب نمونه سوال و حل کردن آن همراه با معلم در کلاس است که واقعا به درس خواندن کمک کرده و باعث قبولی در امتحانات میشود.

با این حساب اگر بخواهم جمع بندی در مورد این دبیرستان کنم، باید بگویم که اگر داشتن امکانات رفاهی برایتان مهم است، این دبیرستان مناسب شما نیست و اگر درس خواندن و موفقیت در درس ها و امتحانات و آزمون های تیزهوشان برایتان مهم است، میتوانید تمامی بدی های این مدرسه را کنار بگذارید و از مزیت هایش استفاده کنید.

خوبی ها و بدی های دبیرستان غیر دولتی روح الله

مدرسه ,دبیرستان ,کلاس ,معایب ,نداشتن ,واقعا ,دانش آموزان ,ساختمان مدرسه ,مدیر مدرسه ,برای نشستن
مشخصات
آخرین جستجو ها